Spotkania autorskie

SPOTKANIE Z ANNĄ ONICHIMOWSKĄ 2015
       10 czerwca odbyło  się w naszej szkole ciekawe spotkanie. Jego gościem była pisarka — Anna Onichimowska, która przyjechała do nas aż ze Szwecji.
       Anna Onichimowska jest autorką wielu książek adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Pisze też scenariusze sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych oraz seriali telewizyjnych. Zdobyła wiele prestiżowych nagród w kraju i za granicą.   
        Jej najbardziej znane książki dla młodzieży to: „Hera moja miłość”, „Lot Komety” oraz „Demony na smyczy”. Warto je przeczytać.
       Pisarka okazała się osobą bardzo życzliwą i ciepłą. Chętnie odpowiadała na wszystkie pytania. Udzieliła też specjalnego wywiadu do naszej gazetki. 
  
                                                                                   


                 SPOTKANIE Z TERESĄ ZIOB 2013        
    9 maja odbyło się w naszej szkole drugie spotkanie z p.Teresą Ziob – tarnogórzanką- autorką autobiograficznej książki pt. „Sarna”. Tym razem jednak nie książka była głównym przedmiotem naszych zainteresowań lecz…pies. Gucia to specjalnie szkolony labrador, który pomaga Pani Teresie w wykonywaniu różnych czynności życiowych.
       Pokaz umiejętności psa pomocnika przeplatany był wskazówkami, jak należy postępować, aby pomóc albo przynajmniej nie utrudniać i nie narażać na niebezpieczeństwo życia osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim w towarzystwie psa asystującego.
        W spotkaniu wzięło udział ponad czterdziestu uczniów, w tym jeden uczeń niepełnosprawny wraz ze swoim opiekunem, oraz dwóch wychowawców klas.
        Dzięki przeprowadzonym warsztatom młodzież nauczyła się szacunku nie tylko dla osób chorych, ale i dla ich zwierząt, które pomagają niepełnosprawnym w wykonywaniu różnych codziennych czynności życiowych i są ich najwierniejszymi przyjaciółmi.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz